Menü Forumlar Popüler İçerikler Arama
Kaza Namazı Hesaplama

Kaza Namazı Hesaplama

Kaza Namazı Hesaplama; Kişinin buluğ çağına erdiği yahut Müslüman olduğu vakitten içinde bulunduğu zaman birimine kadar geçen vakitler baz alınarak yapılır.

Kaza Namazı Nedir; Nisa Süresi 104. Ayeti Kerimede Allah azze ve celle şöyle buyurmuştur."Namazı kıldıktan başka, Allah'ı ayakta iken, otururken, yan yatarken de anın. Emniyete kavuştuğunuzda, namazı gereğince kılın. Namaz şüphesiz, inananlara belirli vakitlerde farz kılınmıştır." Namazı günde beş vakit olarak kılarız.
  • Sabah Namazı; 2 sünnet + 2 farz = 4 rekattır.
  • Öğle Namazı; 4 ilk sünnet + 4 farz + 2 son sünnet = 10 rekattır.
  • İkindi Namazı; 4 sünnet + 4 farz = 8 rekattır.
  • Akşam Namazı; 3 farz + 2 sünnet =5 rekattır.
  • Yatsı Namazı; 4 ilk sünnet + 4 farz + 2 son sünnet + 3 vitir vacip = 13 rekattır.
Sadece farz rekatlar ve vitir vacibin kazası kılınır.
Müslüman olup, aklı selim ve buluğa ermiş herkes için günde beş vakit namaz kılmak farzdır. Namazı özürsüz olarak kılmayıp kazaya bırakmak büyük günahtır. Kişi kaza namazını kılarak sadece borcunu ödemiş olur, ayrı yeten mutlaka af dilemeli ve tövbe etmelidir. Kaza namazları kılarken vakit namazlarının sünnetini kesmemeli. Kaza namazı kılarken ki niyetimiz zaten eksik olan vakitleri tamamlayıp borcumuzu ödemek, zamanında kamil bir şekilde eda edemediğimiz namazı kamilleştirmektir. Başka bir vakit namazını kamilleştiren sünnet namazını kılmayıp yerine kaza namazı kılmamamız daha evladır. Nitekim değerli vaktimizin kıymetini bilmeli; bir an önce Rabb' imize olan borcumuzu ödemeliyiz. Vaktinde kılmadığımız fazr namazın kazasını kılmak farz, vacip namazın kazasını kılmak ise vaciptir. Sünnet namazlarına gelince; gün içerisinde kılınamayan sabah namazının sünnetinin haricinde sünnet namazlarının kazası gerekmez.

Sabah Namazının Gün İçerisinde Kazası


Sünneti ile sabah namazı kazaya kala kişi; Güneşin doğuşundan istiva (Kaba kuşluk) vaktine kadar olan zaman diliminde sabah namazının sünnetini ve farzını kaza eder. İmam Muhammed'e göre ise sabah namazının farzını kılmış sadece sünneti kazaya kalmış kişide bu zaman biriminde sünnetin kazasını kılabilir. Kaba kuşluk girdikten sonra artık günün sabah namazının sünnetin kazası kılınamaz.

Kaza Namazının Hesaplanması

  • Müslüman olarak Doğanlar İçin Kaza Namazının Hesaplanması
Ömründe daha önce hiç namaz kılmamış ise; buluğa girme yaşından itibaren hesap edilir. Buluğ çağına girme vaktini hatırlamıyorsa 15 yasından itibaren, ihtiyaten 14-13 yaşından itibaren hesap eder.

Erkekler için kaza namazının hesaplanmasına misal; 20 yaşına gelen kişi söyle hesap yapmalıdır. İhtiyatlı davranması evla olacağından 20-13=7 yıllık namazı kazaya kalmıştır.

7*365= 2555 günlük kaza namazı
Her gün için beş vakit farz bir vakit ise vitir vacip namazının kazasını kılmasını gerekiyor. İster ise kendince bir çizelge oluşturur kıldıkça işaretleyebilir. İster ise 7 sene boyunca her namazın arkasından kıldığı vaktin kazasını ekleyebilir. Öğle namazını kılan kişi son sünnetten sonra dört rekâtta geçmiş öğle namazının kazasını eklemesi gibi.

Kadınlar için kaza namazının hesaplanmasına misal; 20 yaşına gelen kişi söyle hesap yapmalıdır. İhtiyatlı davranması evla olacağından 20-13=7 yıllık namazı kazaya kalmıştır. Ayda altı gün adet olup namazdan muaf olduğunu hesaplayacak olursak (Lohusalık günleri var ise onlarda hesaptan çıkartılır)
6*12=72 gün bir yıllık muaf olduğu süredir
72*7= 504 gün yedi yıllık muaf süredir
2555- 504 =2051 günlük kaza namazı kılması gerekir.

Namaz kılmış ve bir süreliğine terk etmiş ise terk ettiği bu süreyi hesap eder.
  • Müslüman Olarak Doğmayıp Sonradan Müslüman Olanların Kaza Namazının Hesaplanması
Kişi İslam'ın bilinmediği bir ülkede Müslüman olmuş ise namaz ile tanışana kadar muaftır. Misal; Başta gayri müslimlerin yaşadığı bir ülkede Müslüman olmuş ve çevresinde namaz kılan kişileri görmemiş ise kişi namaz ile tanışana kadar muaftır. Fakat Türkiye gibi Müslüman bir ülkede İslam'a girmiş ise Şehadet getirdiği an itibari ile namaz ile mükelleftir, kılmadığı her vakit kaza namazı olarak birikmektedir.

Kaza Namazının Niyeti
Niyet öncelikle kalp ile yapılır, kalbinde kılacağı namaza kanaat getirdikten sonra dil ile ikrarı daha güzeldir. Daha önce kazaya kalmış namazı kılmak isteyen kişi vakit tayini yapmalıdır.
Misal; Niyet ettim Allah rızası için dün kazaya kalan öğle namazını kılmaya, kazaya kalan ilk öğle namazının kazası veya son öğle namazının kazası diye tayin edilir.

Kaza namazları vakit namazları kılındıktan sonra kılınmalıdır.

Tertip sahibi olan kişilerin durumu tamamen farklıdır.

NOT: Bazı kaynaklarda geçen şu günde şu kadar namaz kılarsanız geçmiş namazlar af olunur şeklindeki rivayetler asılsızdır. Bire bir namazların kazası kılınmalıdır
Son Güncelleme : 01.10.2023 18:21:09
Kaza Namazı Hesaplama ile ilgili bu madde bir taslaktır. Madde içeriğini geliştirerek Herkese açık dizin kaynağımıza katkıda bulunabilirsiniz.
Facebook Twitter Pinterest whatsapp
Kaza Namazı Hesaplama Yorumları
şifre

183 Yorum Yapılmış "Kaza Namazı Hesaplama"
25 yasindayim 12 yasinda adet oldum 2 dogumum var ara ara namaz kildim ama hic kilmamis gibi hesaplamak istiyorum
.
4 YANITI GÖRÜNTÜLE
34 YAŞINDAYIM KAC REKAT KAZA NAMAZIM VAR
.
4 YANITI GÖRÜNTÜLE
Yandı gülüm keten helva. Yetmiş yaşındayım. Bir gün bile namaz kılmadım. Kalan ömrümde bu kaza namazları yetişmez. Ömür garantisi verilsin diyorum... Hocalar ne der acaba?
.
3 YANITI GÖRÜNTÜLE
Sayısını hatırlamadığım kaza namazlarım var ne yapmalıyım
.
3 YANITI GÖRÜNTÜLE
36 yaşındayım kaza namaz borcumu nasıl hesaplarım
.
3 YANITI GÖRÜNTÜLE
Kazalarimiz icin 5 vakit namazinda sadece farzlarini kılıyoruz değil mi heryerde farkli birsey yaziyoe kafam iyice karıştı
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
11 yaşımda buluğ çağına girdim 12 yaşındayım bir 3 4 aylık namaz borcum var ne kadar namaz kılmam gerekiyor
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
31 yaşındayım düzenli kıldığım seneler var ama hesaba dökemiyorum hiç kilmamış gibi hesaplamak istiyorum
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
45 yaşındayım 5 doğumum var ara ara kıldım yalnız hiç kılmamış gibi hesaplamak istiyorum
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
36 yaşındayım 12 yaşında adet oldum iki doğum yaptım hiç namaz kılmadım
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
Namaz borcumu hesaplarmisiniz yas 43 13 te adet oldum sure9
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
41 yaşindayım kaza namazlarım ne kadardır
.
2 YANITI GÖRÜNTÜLE
1989 doğumluyum.12 yaşında mazeret oldum.3 yıldır düzenli namaz kılıyorum inşallah.kaza borcum ne kadar?ayrı ayrı istiyorum ben örneğin sabah namazı farzı,öğle namazı farzı?Allah razı olsun
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
allahın karşısına namaz kilmadan çıkmaya çok korkuyorum ama ikizlerim var çok zor oluyo onlarla uğraşmak kilmadigim için günahım nedir kaç yıl kaza borcum var ergenlige 14 yaşında girdim
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Selamün aleyküm ben birbucuk Aydan beri namaz kılıyorum ve kılmadıgım namazları nasıl hepablıcam bilmiyorum Allah rızası için bana yardım edermisiniz
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
35yaşındayım.2 kez doğum yaptım.Ara ara kılıp terk ettim.Allahın izniyle bırakmayacagım artık.Adet sürem 7 gün.Ne kadar kazaya kalmış namazım var.
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Ben 16 yaşındayım ve 2 yıla kadar namaz kıldım sonra ara ara kılmaya başladım ve şimdi yeni başladım kazalarımı öğrenmek isterim
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
32 yasındayim 17 yasında bulug cagına erdim kac yıllık kaza namazı kılmam lazım
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Geçmiş namaz nasıl hesaplanır
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Cok namaz borcum var yas 45
.
1 YANITI GÖRÜNTÜLE
Kolaylaştırın, zorlaştırmayın buyuran dini pazar yerine çevirmişsiniz... 3 gün ordan 4 gün burdan, 5 yandım, 6 gün kanadım, 5 doğurdum 6 düşürdüm kafayımı yediniz bre meczuplar... namaz kılmamak başlı başına bir asilik, kişi tövbe eder bu asiliğinden vazgeçer ve geri kalan ömründe namazına sadık kalır.. mümkün mertebe kaza kılar ve bolca Yaradanı zikrederse bu konuda kurtuluşa erer... yoksa Allahın merhametinden şüphemi edersiniz??? Kayıpta olanlar dini pazar yerine çevirenler, Allah adına sayı ile hüküm dağıtanlar ve Allahtan ümidini kesenlerdir... Allah yaratan ve bağışlayandır.
.
CEVAP YAZ
Namazınızı ihmal etmeyin. Hayatta herşeyden önce vereceğiniz değer sadece namazınız olsun. Namazdan başka size faydalı bir şey yoktur. Kabirde sorulacak olan ilk ibadetiniz namazdır. Namazınıza özen gösterin.. Kazaya bırakmayın. Namaz kılmayan insanlar dertlerine derman aramasınlar.. Allah hepimizin kıldığı, kılacağı bütün namazları kabul eylesin inşallah..
.
CEVAP YAZ
Selamün aleyküm. ben 38 yaşındayım, 13 yaşından itibaren kılmam lazımdı yani 25 yıl borcumu nasıl hesaplamalıyım. bu sürede kılmışlığım var ama hesap etmek istemiyorum onu. 5 gebelik yaşadım. Benim için Allah rızası için hesap edebilirmisimiz. Hesaplayamıyorum kafam karışıyor.
.
CEVAP YAZ
Hayırlı akşamlar ben 33 yaşındayım ve 20 senelik Namaz borcum var 8 gün adet görüyorum 4 tanede çocuğum var her doğumdan sonra 1 sene adet olmuyorum malesef bir türlü hesaplayamiyorum şuan kaza Namazlarimi kilmaya basladim ama hesapladigimda yanlış cikiyor lütfen acil cevap
.
CEVAP YAZ
19 yaşındayım 15 yaşımda başladım.2 yıllık kazam oluyor. Ama okuldan dolayı bazen kaçırdığım namazlar oluyordu. kazasını kılmıyordum. kaç vakit kazam var bilmiyorum ne yapmam lazım.onlar yerine de 1 yıllık kaza kılsam olur mu?
.
CEVAP YAZ
33 yaşindayım 13 yaşimda adet oldum.daha önce cocuk ken namaz kıldim 1 nisandan 2020 yıldında beri namaz kılıyorum kaza namazlarıyla beraber hergün 1 günlük kılmadıgım namazları kılıyorum kaza namazımı hesaplamak istiyorum
.
CEVAP YAZ
19 yaşındayım 11 yaşımda adet oldum ve 11 yaşımda namaz kılmaya başladım okul nedeniyle ara ara kılıp bıraktım hiç kılmamış gibi hesaplamak istiyorum ve 19 yaşımdan itibaren hem farzlarını hem kazalarını birlikte kılıyorum
.
CEVAP YAZ
Merhaba 37 yaşındayım yaklaşık on aydır namaz kılıyorum her kıldığın vakit namazın arkasından kaza namazlarımı kılıyorum 11 yaşında regli oldum kaç yıl kaza borcum vardır size zahmet sizden öğrenmek istiyorum
.
CEVAP YAZ
1982 40 yaşındayım 7 inci sınıfta adet oldum 6 doğum bir düşük yaptım 7 gün adet oluyorum ara ara kıldığım namazlarım oldu ama hic kılmamışım gibi borclarimı hesaplayan kardeşlerime şimdiden teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
Yukarida yapmis oldugum hesaba gore kaza borcum 4315 cikti merak ettigim soru ise bu günlük borcum mu yoksa 15 yillik borcumun tamamimi benim 15 yillik borcumun toplami mi 4315 ediyo bunu ogrenmek istiyorum
.
CEVAP YAZ
Merhabalar benim 19 senelik kaza namazı borcum var toplam kaç rekat namaz ediyor ve de her kıldığım namazların arkasından 6 rekat kaza namazı kılsam ne kadar zamanda biter şimdiden teşekkür ederim.
.
CEVAP YAZ
Merhabalar 33 yasindayim 2 dogum yaptim namaz kiliyorum aralarda biraktim sonra tekrar kildim gecmis namazlarimi kilmak istiyorum 4 senedir hic birakmadim hic kilmamis gibi hesaplamak istiyorum
.
CEVAP YAZ
38 yaşındayım 12 yaşından itibaren ergenliğe girdim 3 doğum yaptım ilkinde 1.5 ay 2. 3 3. Hala emziriyorum 6 aylık ara ara namaz kıldım ama ne kadar olduğunu hatırlamıyorum kaza borcum nedir
.
CEVAP YAZ
S.a Hocam Ben 27 yaşındayım 14 yaşında regl oldum regl dönemim ise 6 gündür 2 çocuğum var lohusalık döneminide çıkarırsak ne kadar gün Namaz borcum var bu zamana kadar hiç kılmamış sayalım
.
CEVAP YAZ
47 yaşındayım ara ara namazlarımı kıldım ama şimdi geçmişe dönük kaza namazlarımı kılmak istıyorum buluğ çağı 12 yaş 3 doğum yaptım ne kadar kaza kılmam gerekır şimdiden teşekkür ederım
.
CEVAP YAZ
32 yaşındayım 12 yaşımda adet hesaplanirsa ve bu ocağın 20 dan itibaren namaza başladım her namazda 2 kaza namazı kıldım benim kazaları m ne kadardır öğrenebilir miyim rica etsem.
.
CEVAP YAZ
11 yaşım da adet oldum adetim 8 gun oldum 2 dogum yaptim ramazan aylarini hic birakmadan 5 vakit namazimi kıldim ara ara kılıp biraktim bunlari hic kilmamis gibi hesaplama istiyorum
.
CEVAP YAZ
56 yaşındayım.43 yıldır namaz kılmadım bu arada 50 yaşıma kadar 7 gün muafdım. 2 çocuğum oldu. 40 gün lohusalık dönemim oldu. Ne kadar kaza kılmam gerekecek. Doğum senem 1967.
.
CEVAP YAZ
20 YAŞINDAYIM ELİMDEN GELDİĞİNCE KILMAYA ÇALIŞTIM AMA ELBET KILAMADIKLARIM OLMUŞTUR. HİÇ KILMAMIŞ GİBİ HESAPLAYIP ARTIK DÜZENLİ OLARAK KAZA NAMAZLARIMI DA KILMAYA KARAR VERDİM.
.
CEVAP YAZ
Ben 1 aydır namaz kılıyorum . Benim adet olduğum yaşım 10 du .Şu anda 32 yaşındayım, benim kaza namazlarımı öğrene bilirmiyim lütfen 🙏nasıl kilmayiliyim namaz borçları mı
.
CEVAP YAZ
Esselamu Aleykum. Cevap verebilen olursa Rabbim razı olsun. TAM OLARAK NASIL NİYET EDİLİR? (Elhamdülillah biliyorum ki ihlas ile kalben ve diliyle ikrar edildikten sonra)
.
CEVAP YAZ
19 yaşındayım buluğ cağımı 13 yaşından alarak hesapladim. Adet günümü 7 günden. 1686 günlük kaza namazi kılmam gerekiyormus doğru mu degl mi bana döner mısınız?
.
CEVAP YAZ
43 yasındayım 12 yasında adet oldum 4 dogum yaptım 1 ri düşük aralarda kanamalarım oldu ara ara namazları kıldım ama hıcüü kılmamısü gıbı basından hesapla mak
.
CEVAP YAZ
39 yaşındayım ara sıra kılıyordum kocam beraat edince iyicene bağlandım namazima ama 14 yaşında regl oldum bir oğlum var kazalarımı nasıl hesap edebilirim
.
CEVAP YAZ
17.08.2000 tarihinde adet gördüm. 3 dogumum var. Bu tarihten itibaren hesaplasak ne kadar kaza namazı kilmaliyim Allah rizasi icin hesaplar misiniz?
.
CEVAP YAZ
17.08.2000 tarihinde adet gördüm. 3 dogumum var. Bu tarihten itibaren hesaplasak ne kadar kaza namazı kilmaliyim Allah rizasi icin hesaplar misiniz?
.
CEVAP YAZ
17.08.2000 tarihinde adet gördüm. 3 dogumum var. Bu tarihten itibaren hesaplasak ne kadar kaza namazı kilmaliyim Allah rizasi icin hesaplar misiniz?
.
CEVAP YAZ
31 yaşındayım 18 yaşında evlendim 2 doğum yaptım arasıra kildim iki senedir de düzenli kılıyorum kaza namaz hesabım nasıl olur ne kadar kılmak lazim
.
CEVAP YAZ
27 yaşındayım blu çağında başladım namaz kılmaya 10.08.2014 de bıraktım iki doğum yaptım şimdi tekrar başladım ne kadar borcum var hesaplar mısınız
.
CEVAP YAZ
30 yasindayim 1 dogum yaptim ve tahminen hatirladigin 14 yada 15 yasinda adet oldum ne kadar kaza namazim var yapmam gereken lütfen söylermisiniz
.
CEVAP YAZ
33 yaşındayım 3 kez doğum yaptım zaman zaman namaza başladım sonra kaçırdım şimdi tekrar başladım arada.kaçıyor ne kadar kaza namazım var ???
.
CEVAP YAZ
Ben 28yasindayim ara ara kilmadigim namazlarim var 13 yaşında da regal oldum benim ne kadar namaz kalmam lazım INŞAALLAH RABBİM nasip etsin
.
CEVAP YAZ
34 yaşındayım 11 yaşında adet oldum 3 doğumum var ara ara namaz kıldım ama bütün kaza namazlarımın adedini hesaplarsanız çok sevinirim
.
CEVAP YAZ
24 yaşındayım 12 yıllık Namaz borcum var biri hesaplayabilir mi lütfen örnegin sabah ögle ikindi akşam ve yatsı için kazası nedir ?
.
CEVAP YAZ
24 yaşındayım 12 yıllık Namaz borcum var biri hesaplayabilir mi lütfen örnegin sabah ögle ikindi akşam ve yatsı için kazası nedir ?
.
CEVAP YAZ
Sizden ricam hepsini ayırı cevaplarsanız sevinirim sabah namazı ögle namazı ikindi namazı akşam namazı yatsı namazı şimdiden tşkle
.
CEVAP YAZ
38 yaşındayım 4 çocuk doğum yaptım fakat ne logsalik günlerini nede nazmaz borçları.i hatırlamıyorum kaza namazımı hesaarmisiniz
.
CEVAP YAZ
18 yaşindayım 13 yasimdan bu yana namaz kilmaya calisiyorumfakat aralarda kaçti bi kismi ne kadar namaz kilmam gerekir
.
CEVAP YAZ
şuan 17 yaşındayım aradanamaz kılmışlığım var ama sureklı değil.onları hesaba katmadan bı hesaplarmısınız ne kadar borcm var
.
CEVAP YAZ
16 yaşındayım 12 yaşında buluğ çağına girdim .5 yıllık kaza namazı kılmak istiyorum. kaç rekat kılmam lazım soylermisiniz
.
CEVAP YAZ
kazalarımı kılmaya basladım. her niyette aynı sekılde edeceğim değil mi ? ilk sabah diye ettim hep oyle edicem değil mi ?
.
CEVAP YAZ
Ben 1989 yılında doğdum 12 yasimda adet oldum ve 3 doğum yaptım toplam ne kadar kaza borcum var acaba hesaplarmisiniz
.
CEVAP YAZ
22 yaşındayım 12 yaşımda adet oldum 2 tane dogumum var ara ara kılıyordum ama hiç kılmamış gibi hesap etmek istiyorum
.
CEVAP YAZ
10 yıllık Namaz borcum var biri hesaplayabilir mi lütfen örnegin sabah ögle ikindi akşam ve yatsı için kazası nedir
.
CEVAP YAZ
Şuan 13 yaşındayım 12 yaşında namaz farz kılındı ama ben kılmadım ara sıra kıldım 1 senki namaz borcum ne kadardır?
.
CEVAP YAZ
12 yillik namaz borcumu hesapladim ama bu hesaba lohusalik mazeretli gunleride ekledim hesaplazsam kac borcum olur.
.
CEVAP YAZ
Kaza namazlarını hesaplamak için ayrıca daha birsuru seyi ogrenmek icin ezan vakti uygulamasini indirebilirsiniz
.
CEVAP YAZ
14 yaşında regl olmaya başladım şuan 19 yaşındayım ve 1 bebek annesiyim kılmam gereken kaza namazı kaç rekatdır?
.
CEVAP YAZ
14 yaşında ergen oldum 34 yasında menopoza girdim şu an 48 yaşındayım 1 doğum yaptın kaza namazı borcum nekadar
.
CEVAP YAZ
22 yaşındayım 1 doğum yaptım 14 yaşında adet oldum 1 sene düzenli namaz kıldım ne kadar kaza borcum var acaba
.
CEVAP YAZ
Hocam kaza namazına şöyle niyet edilir:Niyet ettim Allah rızası için en son kılamadığım öğle namazını kılmaya
.
CEVAP YAZ
24 yaşındayım 12 yaşımda hayız oldum 7gün sürüyor ve 1 doğumum var kaza borcumu hesaplar mısınız rica etsem
.
CEVAP YAZ
37 yaşındayım 3 yıldır kılıyorum namazımı. Daha onceleri ara ara kılıyordum kaza borcumu öğrenmek istiyorum
.
CEVAP YAZ
30 yaşındayım. 14 yaşında bluğa girdim. 2 çocuğum var. Regl sürem 7 gün. Kaza namaz dayım ne kadar acaba?
.
CEVAP YAZ
24 yasindayim butun kaza namazlarini kilmak istiyorum hesaplamayi bi turlu yapamadim yardim eder misiniz
.
CEVAP YAZ
38 yaşındayım 13 yaşında adet oldum 3 dogum yaptım ortalama 3 sene namaz kılmışlıgım var kazam ne kadar
.
CEVAP YAZ
29 yasindayim 11 yasinda ergenlik cagina girdim.. 1 gebeligim oldu. Lüften kazalarimi hesaplarmisiniz?
.
CEVAP YAZ
28 yaşındayım hesap yapamadım lütfen benim için kaza namazlarımı hesaplar misiniz 10 gün regli sürem
.
CEVAP YAZ
29 yaşındayım yaklaşık 1 yıldır namaz kılıyorum kazalari nasıl hesaplamam lazım yardımcı olun lütfen
.
CEVAP YAZ
13 yaşında ergen çağına gırdım 3 doğum var namaz borcumu hesaplıya bılırmısınız suan 33 yaşında yım
.
CEVAP YAZ
14 yarında adet erginliğe girdim 29 yaşındayım 6 gün adetim ve 2 doğumun var hesaplarmisiniz lutfen
.
CEVAP YAZ
13 yaşında regl oldum ara ara namaz kıldım ama sıfırdan hesaplatmak istiyorum şimdi 30 yaşındayım
.
CEVAP YAZ
45. Yasindayim. Hergun 5gunluk. Kaza namazi kiliyorum. 5 gunluk. Kaza 5yila. Tabimi. Geliyor
.
CEVAP YAZ
12 yaşında adet oldum 2 yil namaz ve kaza kıldım 3 tane doğumum var ne kadar kaza yapmam lazım
.
CEVAP YAZ
38 yaşındayım 3 çocuk var 1 tane ölü kürtaj var ara ara kılıp bıraktım kazam nasıl hesaplanır
.
CEVAP YAZ
Ben 8 senedir 5 vakit olarak kilmiyorum 3 vakit felan nasıl hesap yapicam yardım edermisiniz
.
CEVAP YAZ
42 yasındayım namaza yeni basladım tam olarak bilmedim halde 13 yasında bulug farz edersek
.
CEVAP YAZ
35 yadindayim fakat 22 yasima kadar kildim namazimi geriye ne kadar borcum kalmistir acaba
.
CEVAP YAZ
Merhaba 26 yasındaym hiç namaz kılmadım 1 doğumum var kaza namazını hesaplamak istiyorum
.
CEVAP YAZ
Yukarıdaki tablonun namazla ne alakası var Allah aşkına ağırlıkta teflon dan bahsediyor
.
CEVAP YAZ
12 yaşında namaz farz kılındı. Şuan 17 yaşındayım. 5 sene ki namaz borcum ne kadardır?
.
CEVAP YAZ
Mükellef olduktan sonra mukellef olmadan onceki namazlarin kazasi yapilirmi kilinirmi
.
CEVAP YAZ
20 nisan 2013 ten 1 mart 2023 e kadar kaç kaza namazım vardır hesaplayabilir misiniz
.
CEVAP YAZ
Merhaba ben 32 yaşindayım 4 senedir kılıyorum nasıl hesap yapabılırm 1 dogum yaptım
.
CEVAP YAZ
39 YAŞINDAYIM 13 YAŞINDA BULUО ÇAОINA GİRDİM NEKADAR KAZA NAMAZI KILMAM GEREKİYOR
.
CEVAP YAZ
bulug cagim 13 ve simdi 31 yasindayim , kaza namazi ne kadar kilmam gerekiyor
.
CEVAP YAZ
35 yaşındayım 13 yaşında blu oldum 1 doğum yaptım ne kadar kaza namazim var acaba
.
CEVAP YAZ
23 yaşındayım ne kadar kaza borcum var.yardımcı olursanız allah sizden razı olsun
.
CEVAP YAZ
20 yaşındayım 12 yaşında buluğ çağına geldim kaza namazımı hesaplamak istiyorum
.
CEVAP YAZ
14 yaşındayım 13 yaşında ergenliğe girdim namaz kıldım ama ne kadar bilmiyorum
.
CEVAP YAZ
29 yaşındayım 13 yaşımda adet oldum 2 tane doğum oldu 2 buçuk yıl namaz kıldım
.
CEVAP YAZ
35 yaşındayım 13 yaşında regl oldum 1 tane oğlum var kaç rekat kaza borcum var
.
CEVAP YAZ
23 yaşındayım 11 yaşımda büluğa erdim kaza bir doğumum var. Kaza namazım nedir
.
CEVAP YAZ
Merhaba 23 yaşındayım 12 yaşında adet oldum kaç günlük kaza borcum olmuş olur
.
CEVAP YAZ
42 yaşım 14 yaş bluğ bir çocuğum var hiç namaz kılmamış gibi hesaplarmışsınız
.
CEVAP YAZ
Ben şuan 18 yaşındayım galiba 3 yılık kazak var bunları nasıl hesaplıycam
.
CEVAP YAZ
21 yasindayim. Hic namaz kilmadim. Kac kaza namazi kilmam gerekiyor?
.
CEVAP YAZ
45 yasinda bayanim iki. Dogum. Yaptim. Kac. Senelik. Kaza namazim. Var
.
CEVAP YAZ
7 sınıfta hasta oldum Ben 17 yaşındayım acaba ne kadar kaza namazım var
.
CEVAP YAZ
31 yaşındayım ara ara kıldım ama hiç kılmamış gibi kaza yapmak istiyorum
.
CEVAP YAZ
Yaşım 31 üç çocuk doğurdum ve kaza namazlarımı öğrenmek istiyorum
.
CEVAP YAZ
22 yaşındayım 14 yaşında adet oldum kaç sene namaz borcum vardır acaba
.
CEVAP YAZ
44 yaındayım günde kaç defa kaza namazı kılarsa kaç yılda borcum biter
.
CEVAP YAZ
32 yasindayim son 1.5 sene namaz kilmaya basladim kac gun borcum var
.
CEVAP YAZ
22 yaşındayım 14 yaşında regl dönemim oldu 7 gündür namaz kılıyorum
.
CEVAP YAZ
ben öğle ile ikindiyi kıldım kaç rekar kaza kılmalıyım farz
.
CEVAP YAZ
Selamünaleyküm,12 yaşında buluğ çağına girdim ne kadar borçluyum
.
CEVAP YAZ
25 yaşındayım 13 yaşında regl oldum ve lohusalık dönemim de var
.
CEVAP YAZ
24 yaşndayım 1 seneye yakın kıldıgım namaz var hesaplarmısınız
.
CEVAP YAZ
11 yaşında namaza başladım kaza namazını kaç yıl kilsam biter
.
CEVAP YAZ
18 yaşındayım buluğ çağını hatırlamıyorum.Namaz borcum nedir.
.
CEVAP YAZ
Yaşım 32 buluğ çagim 12 ne kadar kaza namazı kilmam gerek...
.
CEVAP YAZ
55 yaşındayım nekadar kaza namazıkılmam gerekir
.
CEVAP YAZ
Günde 25 vakit kılıyorum altı ayda ne kadar kılmış olurum
.
CEVAP YAZ
Adet gördükten sonra 8sene kılabıldim 27yasımin içindeyim
.
CEVAP YAZ
Toplu şekilde 1 ayda 1112 kaza namazını nasıl kılabilirim
.
CEVAP YAZ
13 yasinayim kilmadigim 196 gün var nasıl hesaplarim ?
.
CEVAP YAZ
40 yaşındayım ne kadar kaza namazim var nasıl hesaplarim
.
CEVAP YAZ
32 yaşındayım geçmiş namazlarımı nasıl hesaplayabilirim
.
CEVAP YAZ
7 yaşından 28 yaşına kadar nekadar kaza namazim vardir
.
CEVAP YAZ
28 yasındayım namaz borcum hesaplarmısımız 2 dogum bar
.
CEVAP YAZ
23 yaşına gireceğim bu sene düzenli başladım kılıyorum
.
CEVAP YAZ
35 yasındayım 3 dogumum var kac senen borcum var acaba
.
CEVAP YAZ
35 yıl hic namaz kılmadım bunun kazası kaç gün yapıyor
.
CEVAP YAZ
31 yaşındayım 16 da buluga erdim kaç yıllık kazam var
.
CEVAP YAZ
Yaş 52 2 doğum var Kaza namazı borcum ne kadar
.
CEVAP YAZ
19 yaşındayım 12 de adet oldum hesaplarmisiniz lutfen
.
CEVAP YAZ
yaptıgınız hesaplama yanlıs kadınlar için olan
.
CEVAP YAZ
34 yaşındayım bir doğum yaptım ne kadar kazam var
.
CEVAP YAZ
33 yaşındayım 2kez doğum yaptım kaza borcum
.
CEVAP YAZ
33 yaşında bayanım namaz borcum nasıl hesaplanır.
.
CEVAP YAZ
37 yaşındayım 2çocuk doğurdum namaz borcum nedir
.
CEVAP YAZ
36 yaşındayım kaç kaza namazımı hesaplarmısınız
.
CEVAP YAZ
Cok merak ediyorum kılmak istiyorum kazalarımı
.
CEVAP YAZ
Benim kaza namazlarım var nasıl hesaplıyacağım
.
CEVAP YAZ
7 yıllık kaza namazım var hesaplamak istiyorum
.
CEVAP YAZ
28 yasindayim namaz kazalarimi hesaplamisnz
.
CEVAP YAZ
O kadar faydalı oldu ki çok teşekkür ederim
.
CEVAP YAZ
17 yaşindayim kaç rekat kaza namazım var??
.
CEVAP YAZ
18 yıllık sabah namazı borcu nasıl ödenir
.
CEVAP YAZ
35 yaşındayım kaza namazı hesaplarmisiniz
.
CEVAP YAZ
27 YAŞINDA YIM NE KADAR KAZA NAMAZIM VAR
.
CEVAP YAZ
35yasındayım kac yıllık namaz borcum var
.
CEVAP YAZ
20 yalındayım ve 12 yalında adet gördüm
.
CEVAP YAZ
Yaşım 43 kaza namazımı hesaplarmıdınız
.
CEVAP YAZ
13yıl kaza borcum var hesaplarmisiniz
.
CEVAP YAZ
Bilmedigim namazlarimin hesaplanmasi
.
CEVAP YAZ
25 yıllık namazımı nasıl hesaplanır
.
CEVAP YAZ
Yasim 43 kaza namazimi hesaplarmisi
.
CEVAP YAZ
24 yaşinadayım kaza namzım ne kadar
.
CEVAP YAZ
32 yaşında yim kaza borcum ne kadar
.
CEVAP YAZ
13 yaşında adet oldum 16 yasindayim
.
CEVAP YAZ
Kaza namazımı hesaplamak istiyorum
.
CEVAP YAZ
17 yıllık kaza namazlarimi hesapla
.
CEVAP YAZ
26 yasindayim kaza borcum ne kadar
.
CEVAP YAZ
46 yaşındayım namaz borcum ne olır
.
CEVAP YAZ
35 yılın kazası kaç ay ve gün olur
.
CEVAP YAZ
35 yılın kazası kaç ay ve gün olur
.
CEVAP YAZ
Allah herkesin gönlüne göre versin
.
CEVAP YAZ
31 yaşındayım hiç namaz kılmadım
.
CEVAP YAZ
Kaza namazlarimi hesaplarmisiniz
.
CEVAP YAZ
Kaza nsmazimi hesaplar misiniz
.
CEVAP YAZ
41yasindayim borcum nekadardir
.
CEVAP YAZ
28 yaşındayım borcum ne kadar
.
CEVAP YAZ
Kaza namaz borcum ne kadardir
.
CEVAP YAZ
48 yaş namaz borcum ne kadar)
.
CEVAP YAZ
Ne kadar kaza namazın var
.
CEVAP YAZ
Kaza namazlarımı hesapla
.
CEVAP YAZ
Kaza namazlari hesaplama
.
CEVAP YAZ
Yaşım 33 2 dogum var
.
CEVAP YAZ
Kaç rekat borcum var
.
CEVAP YAZ
Kaza namazı hesapla
.
CEVAP YAZ
Allah razı olsun
.
CEVAP YAZ
Secde Namazı
Secde Namazı
Secde namazı, bu namazın bir diğer adı da "Tilavet Secdesi" dir. Kur'an-ı Kerim'in surelerinde tam 14 secde ayeti bulunmaktadır. Bu ayetlerden her birini okuyan ve işiten kişinin tilavet secdesi yapması gerekmektedir.Secde Namazının KılınışıTilavet ...
Kaza Namazına Nasıl Niyet Edilir
Kaza Namazına Nasıl Niyet Edilir
Kaza namazına nasıl niyet edilir, Geçmiş namaz, bir namazı vaktinde kılmaya "Eda" vakit çıktıktan sonra kılmaya da "Kaza" denir. Namazı bile bile, özür olmadığı halde kılmamak ertelemek, sonraya bırakmak büyük günahtır." Kaza Namazına Nasıl Niyet Edi...
2 Rekat Namaz Nasıl Kılınır
2 Rekat Namaz Nasıl Kılınır
2 Rekat Namaz Nasıl Kılınır? Namaz, İslam dini için elbette çok önemlidir ve olmazsa olmazlarındandır. Peygamberimizin İslam dininin direği olarak bahsettiği namazı kılmak, Müslümanım diyen herkesin yapması gereken bir ödevdir.Allah-ü Teâlâ Bir mübar...
Hacet Namazı
Hacet Namazı
Hacet namazı, kulun ihtiyaçları karşısında tüm meşguliyetlerden arınarak Allah, a (C. C) yönelmesi ve Allah'a (C. C.) namazla yaklaşarak dileklerini Allah'a (C. C.) arz etmesidir. İnsan hayatı hep imtihanlarla ve koşuşturma içinde geçip gitmektedir. ...
Dilek Namazı
Dilek Namazı
Dilek namazının diğer adı da Hacet namazıdır. İnsan oğlu yaratılışı gereği hayatında başarılı olmak, mutlu bir yaşam sürmek, sıkıntı ve kederin olmadığı bir yaşam arzular. Fakat dünya hayatı sürekli imtihanlarla ve engellerle doludur. İşte bu sıkıntı...
4 Rekat Namaz Nasıl Kılınır
4 Rekat Namaz Nasıl Kılınır
Dört rekât namaz nasıl kılınır? Bilindiği gibi namazlar; farz, sünnet, nafile, vacip kısımlara ayrılarak iki, üç ve dörder rekât olarak kılınır. Zamanın değerli din alimlerinden biri olan, aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanı olan Ömer Nasuhi Bilmen H...
Gerdek Gecesi Namazı
Gerdek Gecesi Namazı
Gerdek gecesi namazı, kılmak müstehaptır. Yani yapılması iyi olan, yapılmasa da günahı olmayan bir davranıştır. Gerdek gecesi yeni evlenen gelinle damadın ilk defa aynı evi paylaşıp baş başa kalacağı ilk gecedir. Gerdek gecesi namazının kılınma sebeb...
Şafi Mezhebine Göre Namaz
Şafi Mezhebine Göre Namaz
Şafi mezhebine göre namaz nasıl kılınır, namazın farzları, rükünleri ve sünnetleri nelerdir? Gibi şafi mezhebine göre namazı geniş bir şekilde ele alacağız.Şafi Mezhebine Göre Nazma Kimlere Farzdır?Müslüman olmakAkıl sahibi olmakErişkinlik belirtiler...
Seferi Namazı
Seferi Namazı
Seferi namazı, kişinin seferi vasfına sahip olduğu müddetçe kıldığı namazdır. Seferi, bir kişinin herhangi bir nedenle bulunduğu yerden kalkıp uzak bir mesafeye gitmek üzere yola çıkmasıyla başlayıp tekrar bulunduğu yere gelene kadar geçen zamanda ki...
Tövbe Namazı
Tövbe Namazı
Tövbe namazı, İnsanlar yaradılış itibari ile günah işlemeye çok müsait varlıklardır. Allah u Teala insanları yer yüzündeki en şerefli varlık olarak yaratmıştır. Öyle ki, yer yüzünde hiçbir varlığa vermediği pek çok sıfatı insanların üzerinde tecelli ...
Kamet
Kamet
Kamet, ayağa kalkmak ve itidal üzere olmak demektir. Cemaat ile kılınan farz namazlardan önce müezzin tarafından okunan, farz namazın başlayacağını haber veren ve cemaati namaza davet eden bir sesleniştir. Erkekle tek başına kılacakları namazların fa...
İşrak Namazı
İşrak Namazı
İşrak namazının vakti, güneş ufuktan bir mızrak boyu yükseldikten sonra yani 45 dakika geçtikten sonra başlar. Bilindiği gibi güneç doğduktan ve bir mızrak boyu yükselene kadar geçen zamana kerahet vakti denir. Tam kerahet vakit geçtikten sonraki zam...

 

Secde Namazı
Kaza Namazı Hesaplama
Kaza Namazına Nasıl Niyet Edilir
2 Rekat Namaz Nasıl Kılınır
Hacet Namazı
Dilek Namazı
4 Rekat Namaz Nasıl Kılınır
Gerdek Gecesi Namazı
Şafi Mezhebine Göre Namaz
Seferi Namazı
Tövbe Namazı
Kamet
İşrak Namazı
Zammı Sure
Şifa Namazı
Şükür Namazı
Yolcu Namazı
Namazda Okunacak Dualar
Nafile Namazlar
Sabah Namazı Tesbihatı
Oturarak Namaz Nasıl Kılınır
Hangi Vakitlerde Namaz Kılınmaz
Evvabin Namazı
Sünnet Namazlar
Namaz Kılmamanın Cezası
Kadir Gecesi Namazı Nasıl Kılınır
Kuşluk Namazı Vakti
Namazdan Sonra Tesbihat
Namazın Mekruhları
Teheccüd Namazı
Popüler İçerik
Zammı Sure
Zammı Sure
Zammı Sure, Namaz kılarken Fatihadan sonra okuduğumuz, kısa surelere zammı sure denilir. Zammı sure olarak genelde Kuran ı Kerim'in son kısmında bulun...
Şifa Namazı
Şifa Namazı
Şifa Namazı, Namaz yaşamda ebediyete kadar farz kılınmıştır. Peygamber efendimiz (s.a.v.) bir hadisinde şöyle buyurur; "Namazda şifa vardır" sözü ile ...
Şükür Namazı
Şükür Namazı
Şükür namazı, Allah'ın (c.c.) bizler için sayılamayacak kadar nimetler vermesi karşısında Allah'a (c.c.) bu nimetler karşısında teşekkür babında veril...
Yolcu Namazı
Yolcu Namazı
Yolcu namazına Peygamber Efendimiz oldukça önem verirdi. Yolcu namazına aynı zamanda sefer namazı da denir. Yolcu namazı kılmada oldukça büyük hikme...
Namazda Okunacak Dualar
Namazda Okunacak Dualar
Namazda okunacak dualar; tekbir getirip namaza başlamaktan kade-i ahireden sonra selam verişe kadar geçen süre boyunca okunan dua ve surelerin tümüdür...
Nafile Namazlar
Nafile Namazlar
Nafile namazlar, farz ve vacip namazların dışında kalan ve Resulullah’ın (s.a.v.) kıldığına dair rivayetler olunan ve Peygamber Efendimizin kılınmas...
Sabah Namazı Tesbihatı
Sabah Namazı Tesbihatı
Sabah namazı tesbihatı yapmanın fazileti oldukça yüksektir. Her namazdan sonra yapılan standart tesbihatın dışında, kılınan namazın ve saatin durumu...
Popüler İçerik Son Forum Konuları Yardım Sayfaları  
Secde Namazı
Kaza Namazı Hesaplama
Kaza Namazına Nasıl Niyet Edilir
2 Rekat Namaz Nasıl Kılınır
Hacet Namazı
Benim kılmadığım kaza namazlarım var nasıl hesaplandığını bilmiyorum
Sureleri Ve Duaları Oyun Oynarken Ezberlemek Caizmidir
Nasr Suresi Hakkında
Namaz Ne Zamana Kadar Kılınabilir?
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Son Forum Konuları
Benim kılmadığım kaza namazlarım var nasıl hesaplandığını bilmiyorum
Sureleri Ve Duaları Oyun Oynarken Ezberlemek Caizmidir
Nasr Suresi Hakkında
Namaz Ne Zamana Kadar Kılınabilir?
Yardım Sayfaları
Hakkımızda
Gizlilik Politikası
Çerez (Cookie) Politikası
Güvenlik Politikası
Bizimle İletişime Geçin
Forumlar
Site Haritası
Feed
Sitede yer alan haber ve içeriklerin tüm hakları saklıdır ve buradaki bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. Buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.
Ekim - 2023